ورود به سامانه
* پست الکترونیکی تان را وارد نمایید .
* فرمت پست الکترونیکی وارد شده نادرست میباشد
* کلمه عبور را وارد نمایید .
* پست الکترونیکی یا کلمه عبور صحیح نمیباشد .
* حاصل عبارت امنیتی را وارد نمایید .
* حاصل عبارت امنیتی نادرست میباشد .
* ورودی نامعتبر بیش از حد مجاز ، حساب کاربری شما به مدت زمان محدودی مسدود گردید .
قبلا ثبت نام نکرده اید؟ ثبت نام در سامانه
مشاوره
لطفا پرسش خود را به صورت واضح بیان نمایید .
پاسخ ما به پست الکترونیکی شما ارسال خواهد شد .
*پست الکترونیکی تان را وارد نمایید
*متن پرسش تان را وارد نمایید

پنج اشتباه در زبان آموزی

زبان آموزان به دلایل مختلف پیشرفت لازم را در یادگیری زبان دوم ندارند. پنج اشتباه رایج این افراد شامل این موارد است:

 

 

آیا باهوش ها زبان دوم را راحت تر و سریع تر می آموزند؟

 

 لزوماً اینطور نیست.

یادگرفتن مهارت های یک زبان بیشتر نتیجه نظم، آگاهی و ایجاد عادت های صحیح و موثر است. طی 15 سال تدریس، به صدها زبان آموز در سطوح مختلف با شخصیت های متنوع به این نتیجه رسیدم که افراد معمولاً اشتباهات رایجی دارند که کار یادگیری آنها کند و مشکل می کند.

5 مورد از رایج ترین این اشتباهات و پیشنهادهایی برای اجتناب از آنها را باهم مرورمی کنیم:

 

1. کم شنیدن

بسیاری از زبان شناسان معتقدند آغاز یادگیری زبان با شنیدن است و تا مدتی تنها راه ارتباطی باقی می ماند؛ درست مانند یک کودک که تا مدت ها فقط صدهای اطراف را می شنود بدون اینکه بتواند صحبت کند. همین شنیده ها کم کم به او قدرت صحبت کردن خواهد داد. در زبان آموزان بزرگان هم تاحدی این مسآله درست است. پس اگر در محیط انگلیسی زبان زندگی نمی کنید، خود را در انگلیسی غرق کنید ، تا می توانید بشنوید و بشنوید و بشنوید. فیلم ببینید ،موسیقی گوش کنید، پادکست دانلود کنید و بشنوید، خلاصه از هرطریقی که می توانید صدای انگلیسی زبان ها را به گوش خود برسانید. اگر این کار را منظم انجام دهید، از سرعت یادگیری خود شگفت زده خواهید شد.

2. عدم کنجکاوی

نگاه و طرز فکرشما نسبت به انگلیسی زبان ها (کانادایی ها،انگلیسی ها، امریکایی ها و ...) می تواند به یادگیری زبان آنها کمک کرده یا کار را برایتان سخت تر کند. افرادی که مشتاق و کنجکاو هستند که مورد سبک زندگی و فرهنگ انگلیسی زبان ها بدانند و  با آنها ارتباط برقرارکنند مطمئناً سریعتر و راحت تر زبان آنها را یادگرفته و در این راه لذت بیشتری خواهند برد. پس سعی کنید در خودتان این کنجکاوی و اشتیاق را ایجاد کنید تا در مورد مردم، سبک زندگی ، فرهنگ و آداب و رسومشان بیشتر بدانید.

3. عدم تحمل ابهام

ثابت شده است که افرادی که تحمل کمتری نسبت به ابهام دارند در یادگیری با سختی های بیشتری مواجه می شوند. در یادگیری یک زبان موارد زیادی پیش می آید که از چیزی مطمئن نیستید. روزانه با کلمات جدیدی مواجه می شوید ،یا جلات و ساختارهایی می بینید که برایتان ناآشناست. اگر بلافاصله به دنبال معنی آنها به سراغ فرهنگ لغت (دیکشنری) بروید، بزودی خسته و ناامید شده و کلاً از ادامه مسیرمنصرف خواهید شد. پس به جای این کار،سعی کنید براساس متن و موقعیت معنی کلمه یا جمله را حدس بزنید. بر وسوسه و تمایل شدید نسبت به باز کردن فرهنگ لغت (کتابی یا دیجیتال) غلبه کنید و قدرت حدس زدن خود را تقویت کنید. کار آسانی نیست، اما با تمرین های کوچک شروع کنید. یک متن انتخاب کنید و با وجود کلمات ناشناخته، آن ها را تا  آخر بخوانید.

4. فقط یک روش

بعضی افراد دوست دارند به فایل های صوتی گوش داده و جمله های آن را تکرار کنید. برخی با کتاب های گرامر انگلیسی را می آموزند. هرکس با یک روش احساس راحتی بیشتری می کند. اما اتکا کردن به تنها یک روش اشتباه بزرگی است. زبان آموزانی که از روش های مختلف استفاده می کنند نه تنها مهارت های مختلف خود را همزمان تقویت می کنند، بلکه با ایجاد تنوع باعث می شوند تا یادگیری را مدت طولانی تری ادامه دهند. برای انتخاب کلاس مناسب به دنبال جایی یاشید که هر 4 مهارت شما را تقویت کند (خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن) و برای خودآموزی از ترکیبی از کتاب ها،درس های صوتی و اپلیکشن ها و نرم افزارهای مختلف آموزش زبان استفاده کنید.

5. ترس

مهم نیست که چند کلمه انگلیسی بلد هستید، چقدر گرامر می دانید یا اینکه می توانید یک نامه انگلیسی بنویسید یا نه. برای یادگیری، پیشرفت و استفاده کاربردی و واقعی از زبان باید صحبت کنید. در این جاست که حس خجالت یا عدم امنیت کار را مشکل می کند. معلم های انگلیسی در کشورهای چند فرهنگی اغلب می گویند که دانش آموزانی که از فرهنگ های شرقی آمده اند بیشتر با این مسئله درگیرهستند. چون در این فرهنگ ها افراد به نظردیگران و خوب و بی نقص ظاهرشدن در جمع اهمیت زیادی می دهند. این دانش آموزان اغلب پس از سال ها یادگیری،هنوز ازترس اشتباه یا ساختار جمله غلط بیشتر سکوت میکنند و کمترحرف می زنند. اما باید بدانید که اشتباه کردن جزء اصلی و اساسی یادگیری است، که کم و کاستی های شما رابه خودتان نشان می دهد. پس می توان گفت: اشتباه بیشتر، پیشرفت سریعتر.

 

برای دریافت اطلاعات و ثبت نام در کارگاه های فشرده چهار روزه آیلتس استاد مسعود فیض اینجا را کلیک کنید.

 

 سیما فاطمی پور (استاد آیلتس مرکز آیلتس پردیس)

در این مورد دیدگاه تان را بیان نمایید

* نام خود را وارد نمایید .
لغو
*دیدگاه تان را بیان نمایید .

شرکت در آزمون آنلاین